PODZIEL SIĘ

Cykl warsztatów dla początkujących przedsiębiorców, wykłady eksperckie i śniadania networkingowe to tylko część wydarzeń, jakie nieodpłatnie zapewnia przedsiębiorcom Centrum Przedsiębiorczości Smolna (CPS).

Poszczególne wydarzenia odbywają się cyklicznie w CPS przy ul. Smolnej 4. Wystarczy się tylko zapisać. Poniżej harmonogram wybranych projektów na najbliższy miesiąc.

#Academy_Smolna

Cykl trzech warsztatów biznesowych, prowadzony we współpracy z Youth Business Poland, skierowany do działających już przedsiębiorców, ale również do osób, które chcą dopiero założyć firmę. Wybrani uczestnicy warsztatów otrzymają 6-miesięczne indywidualne wsparcie mentora biznesowego. Forma współpracy z mentorem – doświadczonym przedsiębiorcą i menadżerem, ma na celu określenie celów biznesowych, a następnie wsparcie w ich realizacji. Zapisy online trwają do wtorku, 18 kwietnia.

Czwartek, 27 kwietnia, godz. 9.00-15.00

Strategia 2w1

Wtorek, 9 maja, godz. 9.00-15.00

Model biznesowy i Lean Startup

Piątek, 26 maja, godz. 9.00-15.00

Efektywny marketing

#Open_Smolna

Otwarte wykłady prowadzone przez znanych ekspertów i czołowych przedstawicieli środowiska startupowego. Celem spotkań jest rozwój kompetencji i umiejętności skutecznego prowadzenia firmy. Wykłady poświęcone są budowaniu marki osobistej, pozyskiwaniu klientów, efektywnej komunikacji, czy wykorzystaniu narzędzi social media do promocji marki.

Poniedziałek, 10 kwietnia, godz. 18.00

Jak budować własną markę osobistą. Rejestracja dostępna na stronie.

#Net_Smolna

Cykl śniadań networkingowych połączonych z warsztatami tematycznymi. Mini szkolenia dotyczą spraw przedsiębiorczych, takich jak: sprzedaż, marketing, pieniądze, czas, negocjacje, biznesowe kryzysy i kreacje. Obowiązuje rejestracja online

Środa, 26 kwietnia, godz. 9.00-11.00

Szkolenia otwarte

Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców oraz osób planujących uruchomić własny biznes. Można uzyskać informacje na temat procedur czy dodatkowego finansowania, a także dowiedzieć się jakie prawa i obowiązki spoczywają na właścicielach firm. Wykłady prowadzone są m.in.: przez ZUS, Urząd Pracy, Urząd Skarbowy, Urząd Patentowy, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych czy Krajową Izbę Gospodarczą. Zgłoszenia udziału w wybranym szkoleniu można przesyłać na adres: centrum.przedsiebiorczosci@um.warszawa.pl.

środa, 12 kwietnia, godz. 9.00-13.00

Jak zacząć… środki na start

czwartek, 20 kwietnia, godz. 10.00-12.00

Pomysł na biznes, czyli od teorii do praktyki prowadzenia działalności gospodarczej

wtorek, 25 kwietnia, godz. 9.00-12.00

Jak pozyskać środki na rozwój firmy i zatrudnienia

środa, 26 kwietnia, godz. 12.00-15.00

Zasady rozliczania składek należnych na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, fundusz pracy i fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Zasady sporządzania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych

Cykliczne wykłady i szkolenia, jakie odbywają się w CPS, są jednym z instrumentów wsparcia przedsiębiorczości. Początkujący przedsiębiorcy mogą tu skorzystać przede wszystkim ze wsparcia infrastrukturalnego – wynająć biurko lub pokój po preferencyjnych stawkach, skorzystać z darmowych sal szkoleniowych, czy otrzymać pomoc w rejestracji działalności gospodarczej. Do działającego z sukcesem od kilku lat CPS, w zeszłym roku dołączył kolejny inkubator – Centrum Kreatywności Targowa, dedykowany sektorowi kreatywnemu, do którego niedawno wprowadzili się najemcy.