PODZIEL SIĘ

Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców oraz osób planujących uruchomić własny biznes zorganizował urząd miasta. Można będzie uzyskać informacje na temat procedur czy dodatkowego finansowania, a także dowiedzieć się jakie prawa i obowiązki spoczywają na właścicielach firm.

Wykłady organizowane są cyklicznie i odbywają się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna przy ul. Smolnej 4. Prowadzone są m.in.: przez ZUS, Urząd Pracy, Urząd Skarbowy, Urząd Patentowy, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych czy Krajową Izbę Gospodarczą.

Podczas szkoleń można zupełnie za darmo otrzymać wsparcie merytoryczne w wielu aspektach dotyczących własnej firmy. Przedsiębiorcy i osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą, mogą uzyskać informacje w jaki sposób założyć własny biznes i jak pozyskać środki na jego funkcjonowanie, w tym także ze wsparcia UE. Ponadto doświadczeni eksperci udzielają informacji nt. zasad rozliczania się i płacenia składek. Na miejscu można również skorzystać z możliwości założenia konta PUE (Platforma Usług Elektronicznych).

Harmonogram na marzec:

  • wtorek, 21 marca, godz. 10.00-12.00 – Pomysł na biznes, czyli od teorii do praktyki prowadzenia działalności gospodarczej,
  • środa, 22 marca, godz. 9.00-13.00 – Jak zacząć… środki na start,
  • wtorek, 28 marca, godz. 9.00-12.00 – Jak pozyskać środki na rozwój firmy i zatrudnienia,
  • środa, 29 marca, godz. 12.00-15.00 – Zasady rozliczania składek należnych na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, fundusz pracy i fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Zasady sporządzania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych.

Zgłoszenia udziału w wybranym szkoleniu można zgłaszać na adres: centrum.przedsiebiorczosci@um.warszawa.pl.

Cykliczne wykłady i szkolenia, jakie odbywają się w CPS, są jednym z instrumentów wsparcia przedsiębiorczości. Początkujący przedsiębiorcy mogą tu skorzystać przede wszystkim ze wsparcia infrastrukturalnego – wynająć biurko lub pokój po preferencyjnych stawkach, skorzystać z darmowych sal szkoleniowych, czy otrzymać pomoc w rejestracji działalności gospodarczej. Do działającego z sukcesem od kilku lat CPS, w zeszłym roku dołączył kolejny inkubator – Centrum Kreatywności Targowa, dedykowany sektorowi kreatywnemu, do którego niedawno wprowadzili się najemcy.